13.5.2018 Oblastní přebor Prahy Horní Počernice

V neděli 13.5. jsme se zúčastnili Přeboru Prahy. Náš oddíl reprezentovaly holky z tygřic a veverek. Starší holky začínaly na přeskoku. Náročný skok toporné salto  vpřed zvládly všechny nad očekávání. Kája si dokonce vysloužila druhou nejlepší známku z celého závodu. Na bradlech zajely všechny standardní výkon, pouze Majda neustála doskok. Nejošemetnější nářadí, kladina, se nejvíce vydařila Viktorce, které se podařila bez pádu a s perfektní stojkou. Kája sice prošla kladinou také bez pádu, ale stojku se rozhodčí rozhodli neuznat, což znamenalo ztrátu 1,5bodů. Simča s Majdou měly bohužel obě po dvou pádech.  Naopak na prostných jsme si skóre vylepšili. Simonka měla druhou nejlepší známku z celého startovního pole a holky se řadily těsně pod ní. Na prostných si svou smůlu vybrala pouze Viktorka, která při piruetě došlápla patou těsně před dokončením a stálo jí to neuznání prvku v podobě 1,2bodů.

Celkově se holky umístily výborně na stupínek sice nedosáhly, ale z dvaceti holek se řadily na čtvrté, páte, sedmé a desáté místo.

Z družstva Veverek si na závodech zacvičily Viktorka, Nikolka, Jolanka a Natálka, které cvičily v kategorii VSOA.

Kačenka cvičila v kategorii VSOmimi. Pro všechny to byl pouze druhý závod v této kategorii, pro Kačku dokonce úplně první.  Všechny holky prošly závodem moc pěkně. Cvičení na žádném nářadí nepokazily a výsledné známky jim nakonec stačily na tato umístění - Jolance na 10. místo, Viktorce na 13. místo, Nikolkce na 15. místo a Natálce na 23. místo z celkového počtu 43. závodnic.

Velkou radost nám udělala Kačenka, která vyhrála zlatou medaily.