22.3. 2019 Poděbradská cvička

Týden po závodě v Říčanech odjela část Veverek do Poděbrad na závod Poděbradská cvička. Byla to opravdu vydařená sobota a naše gymnastky si domů odvezly krásná umístění. 

 
Závodilo se ve trojboji hrazda/bradla-kladina-prostná. Tento závod je speciální v originální disciplíně „hvězdování”, kde gymnastky musí přehvězdovat určitý úsek za co nejkratší dobu. 
 
V prvním sledu nám své sestavy ukázala Viktorka M. (2013) a Nikolka s Viktorkou K. (2011). 
Viktorka M. zapracovala od Říčan na sestavách a závod se jí tak moc vydařil. Nejvíce ji chválíme za hrazdu, kde dostala krásnou známku 11,20 b. 
Z celkového počtu 24 gymnastek vybojovala skvělé 7. místo s celkovým počtem 32,766 bodů. 
 
Zároveň jsme mohli sledovat i Nikolku s Viktorkou K. Holkám se závod moc vydařil, Viktorka bohužel spadla z náskoku na kladině, ale i přesto bojovala až do konce závodu. Nikolka si odvezla domů bronzovou medaili a Viktorka i s pádem krásné 7. místo. V této kategorii závodilo 17 holčiček.
 
V druhém sledu nás reprezentovala Kačka v kategorii 2012. Celý závod odjela bezchybně a jako poslední ji čekala kladina a my se jen modlili, aby nepřišel nějaký pád :) ten naštěstí nepřišel a stejně jako Nikolka si Kačka odvezla domů bronz. Jako třešnička na dortu Kačka vyběhla na bednu i ve hvězdování, kde vybojovala pomyslné zlato a dostala druhý diplom a krásné ceny. V kategorii roč. 2012 závodilo 26 gymnastek. 
 
Slovan tedy do Prahy odváží dvě 3. a dvě 7. místa a k tomu 1. místo ve hvězdování! 
 
Holky moc chválíme za krásné výkony a umístění a budeme se na Veverky těšit za 14 dní ve Veselí nad Lužnicí :)