16.3.2019 Říčanské hvězdičky

V sobotu jsme vyrazily s družstvem Veverek do nedalekých Říčan na náš oblíbený závod. Konkurence byla letos opravdu veliká, bylo přihlášených přes 700 gymnastek z celé ČR. 
 
Dopoledne jsme viděli dvojboj kladina-prostná kategorie B, za náš oddíl tedy Jolanku, Elišku a Fany (roč. 2010). Holky předvedly vcelku pěkné sestavy, bohužel pády z kotoulů se nám nevyhnuly, a to holky odsunulo na následující příčky: 
Jolanka - 19. místo (25,40 b.) 
Eliška - 21. místo (25,20 b.) 
Fany - 27. místo (23,95 b.) 
celkem závodilo 33 gymnastek. 
Holky chválíme za prostná, do příště musíme vypilovat více kladinu a také by to chtělo větší soustředění na závod. 
 
Odpoledne se nám představily gymnastky v kategorii A na trojboji přeskok-prostná-kladina a kategorie MIMI 2013.
 
Viktorka M. nám ukázala sestavy pouze na prostných a na lavičce. Viktorka se asi tak těšila na samotný závod, že sestavy byly rychlejší než lusknutí prstu :) i přes doslova bleskový výkon se umístila na krásném 15. místě. Celkově jsme mohli vidět 36 holčiček v této kategorii. 
 
Za kat. A roč. 2012 nás reprezentovala Julinka. 
Velmi se ji vydařil přeskok, na kladince ale spadla z kotoulu a na prostných měla jednu z nejnižších známek. Je potřeba zapracovat na provedení. I přes výkony na kladince a na prostných se umístila na krásném 7. místě s 34,367 body. Celkově v této kategorii závodilo 15 holčiček. 
 
V kat. A 2011 jsme viděli Nikolku s Viktorkou K. 
Nejvíce za tento závod musíme pochválit Viktorku, která poslední dny na sobě opravdu zapracovala a na závodech se ji to vyplatilo :) Tímto můžeme akorát znovu poukázat na to, že kdo pracuje na tréninku a snaží se, výsledky jsou na závodech o to lepší. Obě dostaly moc hezkou známku za přeskok, kde nám poprvé ukázaly salta jak skrčmo tak schylmo. Holky měly známky na všech nářadích velmi podobné a závod se jim moc vydařil. 
Viktorka K. - 8. místo (34,833 b.) 
Nikolka - 10. místo (34,750 b.) 
Celkem závodilo 20 gymnastek.
 
Holčičkám děkujeme za hezké výkony, rodičům za podporu a budeme se těšit za týden v Poděbradech.